دانستنی ها

راهنمای کامل altcoin ها

راهنمای کامل altcoin ها

مقدمه:

به دنبال راهنمای کامل altcoin ها هستید؟ در جهان ارزهای دیجیتال بیتکوین تنها ارز نیست. ارزهای زیادی وجود دارد که معمولا با عنوان الت کوین شناخته می شوند. این ارزها دارای بلوک های خود ، استخراج کننده ها و کیف پول های خود هستند.
اما انها چگونه کار می کنند؟ و اصلا چرا آنها وجود دارند؟ انواع زیادی از الت کوین ها وجود دارد که در هر زمانی ایجاد می شوند. باید در مورد الت کوین ها بیشتر بدانید تا بتوانید سرمایه گذاری بهتری داشته باشید.

چرا ما به آلت کوین نیاز داریم؟

بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال دارای قوانین ویژه خود است. مثلا:
1: سکه های جدید هر 10 دقیقه در شبکه بیت کوین تولید می شوند
2: بیت کوین با استفاده از مقدار زیادی توان محاسباتی استخراج می شود
3: بعضی از قطعات کامپیوتری بصورت اختصاصی برای استخراج بیت کوین هستند که می توانند سرعت استخراج را بالا ببرند
4: تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد
5: بیت کوین فقط برای یک پول الکترونیکی طراحی شده است نه هیچ چیز دیگری

تمام این ها انتخاب های اگاهانه ای بودند که در روز اول ساخت بیت کوین طراحی شده اند . و هیچ چیز نمی تواند این قوانین را تغییر دهد.

تیم توسعه نرم افزاری که بیت کوین را اداره می کنند بسیار محافظه کارانه است . از تغییرات شدید در نرم افزار بیت کوین و یا قوانین آن پرهیز می کنند. دلایل خوبی برای این کار دارند. بیت کوین امروه دارای میلیاردها دلار سرمایه است و امروزه بسیاری از شرکت ها به آن تکیه می کنند. ایجاد تغییرات زیاد می تواند مشکلات جدی برای افرادی که با ارز شناخته شده ای مثل بیت کوین کار می کند ایجاد کند.

جایگزین های bitcoin

امروزه بسیاری از مردم اصول و اساس ارزهای دیجیتال را فرا گرفته اند و نسخه های خود را با قوانین مختلف بنا به نیازهایشان توسعه می دهند. تعداد انها زیاد است ، انها جامعه الت کوین را تشکیل می دهند. یکی ار محبوب ترین انها litecoin است . این ارز دیجیتال قوانین را عوض کرده است تا مجموعه ای متفاوت از کاربران را جذب خود کند.

لایت کوین تقریبا سه سال بعد از بیت کوین منتشر شد. لیتکوین سکه های جدید خود را هر 2.5 دقیقه یعنی چهار برابر سریعتر از بیتکوین ایجاد می کند. این معنی را می دهد که با استفاده از لایتکوین می تواند با سرعت 4 برابر تائید شود.

قوانین و مقررات استخراج لایتکوین تقریبا مشابه بیت کوین است. در لایتکوین به طور عمد تلاش شد که تجهیزات تخصصی ASIC کنار گذاشه شود و برای استخراج ان از ابزار عمومی تری مانند CPU سیستم های شخصی استفاده شود تا استخراج این ارز بصورت عادلانه باشد.

مراقب Scamcoins باشید

همه آلت کوین ها اهداف قابل ستایشی ندارند. هزاران التوکین در چند سال گذشته راه اندازی شده اند که بسیاری از انها به دسته ای از اسمکوزین ها قرار می گیرند. این نوع از الت کوین ها صرفا برای سازندگان خود طراحی شده اند تا به انها سود برسانند.  به طور معمول این ارزها در انجمن های محبوب ارزهای دیجیتال با هشدار کمی معرفی می شوند. اغلب انها مقدار قابل توجهی از ان ارز را قبل از استخراج ساخته اند و به مردم ارائه می دهند.

سازندگان اسمکوزین ها تلاش می کنند تا حمایت جامعه الت کوین ها را به دست بیاورند. انها مردم را تشویق به استفاده کاربران برای استخراج  خود می کنند . انها برای افزایش جلب مردم به خود معمولا از گفتگو های زیاد استفاده می کنند. در این مرحله خالق تمام سکه های خود را به فروش می رساند سپس از بازار خارح می شود و دیگر هیچ گونه حمایت فنی صورت نمی دهد.

این امر به عنوان “پمپ تخلیه” شناخته شده است و در دنیای الت کوین ها بسیار رایج است با این حال بسیاری از الت کوین ها معتبر هستند. و بسیاری از انها دارای پتانسیل های واقعی هستند. چگونه می توانید آنها را پیدا کنید؟

به دنبال توابع مختلف

الت کوین های معتبر اغلب قوانین بیت کوین را به اندازه کافی برای انجام کاری منحصر به فرد دنبال می کنند. انها ممکن است دارای یک برنامه خاض باشند. برای مثال بعضی از انها به عنوان واحد تولید انرژی خورشیدی طراحی شده اند. در حالی که بعضی دیگر پایه ای برای سیتم جدید انتخاب نام دامنه های اینترنتی ایجاد کرده اند. اگر در یکی از انها چیزی مشاهده شد که ارزش فنی را بالا می برد این نشانه خوبی است.

حمایت شده توسط یک تیم فیزیکی

یک الت کوین خوب یک تیم پشتیبانی فیزیکی را داراست. مراقب انهایی که تازه راه اندازی شده اند باشید. بخصوص اگر تازه در انجمن ها ثبت نام کرده اند. برخی از بهترین انها در حوامع الت کوین از دواطلبان و مدافعان ان بوده اند که بسیاری از انها زمان زیادی است که در ان مشارکت می کنند.

پشتیبانی گسترده بازار

برخی از انها صرفا غیرقابل توضیح هستند. یکی از معروف ترین انها dogecoin بود. که در ابتدا به عنوان یک شوخی بود.که همه شروع به خرید ان کردند. در زمان نوشتن ان در فوریه 2015 دارای ارزشی در بازار به بیش 14 میلیون دلار بود.

الت کوین گاهی برای علاقمندان و بعضی اوقات پایه ای برای کسب و کارهای جدید طراحی می شود. گاهی اوقات انها فراتر از سکه ها می شوند. و در برنامه هایی مانند پیام رسانی به بازارهای آنلاین به چارچوب جدید تبدیل می شوند.

منبع: thebalance

author-avatar

درباره پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17  +    =  23