دانستنی ها

مقایسه Bitcoin با Ripple در اهداف و بازار

تفاوت بیت کوین با ریپل

مقدمه:

به دنبال مقایسه Bitcoin با Ripple در اهداف و بازار هستید؟ باید بگوییم مثل مقایسه سیب و پرتقال است.  سیب و پرتقال هر دو میوه هستند. ریپل و بیت کوین هر دو ارز رمزنگاری هستند که از طریق محبوبیت های مختلف دارای ارزش های مختلفی هستند و این شباهت فراتر از سیب و پرتقال می شود با این وجود بیت کوین و ریپل هستند.

بیاید نگاهی به ریپل و بیت کوین از زمان شروع انها داشته باشیم. چگونه از انها استفاده کنیم، چگونه انها را مدیریت کنیم، افزایش ارزش انها و ببینیم انها چگونه در مقابل هم قرار میگیرند.

ریپل در مقابل ریپل: دو هدف متفاوت

بیت کوین را می توان اصلی ترین ارز دیجیتال دانست. در حالی که ریپل ارز نسبتا جدیدی است. بیت کوین در سال 2009 در پاسخ به بحران مالی 2008 به روی کار امد. هدف از ان ساخت یک ارز بدون واسطه بود. این دقیقا به این منظور بود که پول صادر شده توسط دولت هارا کنار گذاشته و پول را مستقیم به دست مردم بسپارید.

ریپل در سال 2012 با هدف بسیار متفاوتی از بیت کوین به روی کار آمد. این تقریبا مخالف مکانیزم بیت کوین بود، در درجه اول توسط موسسات مالی برای تسهیل در پرداخت ها میان ارزهای صادر شده توسط دولت با دولتی استفاده می شود. بطور معمول انتقال پول از یک کشور به کشوری دیگر معمولا کاری سخت و فشرده است اما ریپل امده است تا ان را بسرعت انجام دهد.

مقررات ارز دیجیتال

در مقایسه با پول نقد که توسط دولت ها اجرا می شود. ارز دیجیتال به دلیل نوپا بودن دارای قوانین ابتدایی می باشد. حتی بیت کوین که عمر ده ساله خود را پشت سر می گذارد و یا دیگر ارزها که خیلی جوانتر از بیت کوین هستند. این بدان معناست که بسیاری از قوانین در حال ساختن هستند. و در حالی که همه چیز می تواند تغییر کند حتی پول های نقد دولت ها احتمالا تغییرات فراوانی در انواع مختلف دیده خواهد شد. و شرکت هایی که در حال توسعه ارزهای دیجیتال هستند احتمالا قوانین جدیدی به ان اضافه خواهند کرد.

همچنین گمانه هایی از مقررات دولتی جدید در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد بنابراین انچکه فعلا درست است این است که ممکن است در شش ماه اینده و یا در سال سال اینده تغییر کند. بیت کوین و ریپل بصورت کاملا متفاوت طراحی شده اند نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال. بیت کوین طراحی شده است برای انتقال ناشناس ، مانند پول نقد عمل می کند اما در محیطی دیجیتال استفاده می شود. بیت کوین بطور کامل متمرکز نیست و هرکس که تمایل داشته باشد می تواند بیت کوین استخراج کند.

ریپل در مقابل ریپل: دو نوع مختلف از معاملات

در حال حاضر بیت کوین به عنوان پرداخت در بسیاری از موارد در خیلی از مکان ها پذیرفته شده است. گرچه بیشتر افرادی که بیت کوین به دست می اورند ان را به چشم سرمایه گذاری نگاه می کنند. از معروف ترین مکان هایی که می توانید از بیت کوین استفاده کنید عبارت است از OkCupid CheapAir, PizzaForCoins, Zynga و برخی دیگر که تعدادشان کم نیست. اما با این وجود در بسیاری از مکان ها نمی توانید از آن استفاده کنید مانند فروشگاهای فروش اجر و مصالح ساختمانی!

از سوی دیگر ریپل طراحی نشده است تا جایگزین پول نقد باشد! در عوض ریپل طراحی شده است تا معاملات بانکی را نسبت به دیگر ارزها ارزان تر و کارامدتر انجام دهد. بسیاری از استفاده کنندگان ریپل موسسات و شرکت ها هستند، به طور متوسط استفاده کنندگان از آن افراد معمولی نیستند.

در بیت کوین هر کس که به اندازه کافی منابع داشته باشد می تواند ان را استخراج کند. این کاملا با استفاده از تکنولوژی بلاکچین انجام می شود که پیچیده است و برای پاسخ گویی و شفافیت بدون کنترل کننده مرکزی می باشد.

ریپل دارای ملکیت خصوصی است و دارای یک دفتر داخلی است البته آن کمتر باز است و بیشتر بصورت دموکراتیک است. این می تواند به ارتقاء سریعتر آن منجر شود زیرا کنترل قویتری دارد.

در پایان باید گفت که بیت کوین برای به وجود آوردن یک سیستم بانکی به عنوان کاملا دموکراتیک توسعه داده شده است اما ریپل به عنوان یک پیشنهاد تجاری و کسب و کار ها داده شده است. به دلیل اهداف متفاوت انها دارای ساختارهای مختلفی هستند.

ریپل در مقابل ریپل: قیمت گذاری

بیت کوین و ریپل را می توان در بورس اوراق بهادار معامله کرد. مبادلات به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا فروش، تجارت و خرید انواع ارزهای رمزنگاری شدی مختلفی را انجام دهند. در حال حاضر بیش از 1600 ارز رمزنگاری شده وجود دارد! ممکن است در زمان مطالعه شما از این مقاله ده ها و یا شاید صدها ارز دیگر ساخته شده باشد.

هر نوع ارزی در هر مبادله و یا کارگزار بورس نمایش داده نمی شود. از انجایی که انها معامله می شوند هنوز هم بعضی از انها غیر قابل پیش بینی هستند. انها مانند بخش های فرار بازار مدام در حال بالا و پایین هستند و گاهی کاملا سریع دچار نوسان می شوند.

نه تنها پیش بینی ارزهای دیجیتال غیر ممکن می باشد . بلکه معاملات هم غیر قابل پیش بینی هستند. این امر بیان گر این است که ممکن است خیلی خطرناک باشند اگر تصمیم بر این دارید که بیت کوین و یا ریپل خریداری کنید به اندازه توانتان روی انها عمل کنید چون ممکن است در یک لحظه تمام دارایی خود را از دست دهید.

در سال 2017 ریپل یک برند عظیم بود، ارزش ان 35000 درصدی را به دست آورد. این در حالی بود که بیت کوین در طول یک دوره زمانی توانست رشد 1200 درصدی را به دست اورد . هر دو رشد خوبی از خود نشان دادند و مردم به سرعت به سمت انها گرایش پیدا کردند اما در مدت کوتاهی نوسان ها خود را نشان دادند.

ریپل در مقابل ریپل: سخن آخر

ریپل و بیت کوین هر دو ارز دیجیتال هستند. اما کار کرد انها متفاوت است. در زمان نوشتن این مقاله ارزش بیت کوین 8700 دلار و ارزش ریپل 0.50 دلار می باشد. هیجان زده بازار نشوید.

منبع: thebalance

 

author-avatar

درباره پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ×  3  =  24