بیت کوین

انواع کیف پول بیت کوین و روش های تهیه بیت کوین

روش های معمول خرید بیت کوین در دنیا

قبل از خرید بیت کوین توجه کنید

قبل از خرید بیت کوین شما مکانی نیاز دارید تا بیت کوین شما روی ان ذخیره شود. در جهان این مکان را کیف پول می نامند و به شکل های مختلفی برا افراد در دسترس می باشد. که هر کدام از انها دارای نوع های مختلفی از امنیت هستند.

 

با این وجود قابل توجه است که بدانید که کیف پول شما از نظر فنی موجودی شما را ذخیره نمی کند. در عین حال این کیف پول دارای یک کلید خصوصی می باشد که برای دسترسی به ان موجودی لازم است که با این کلید می تواند موجودی خود را انتقال دهید. این کلیدهای دیجیتال برای نقل و انتقال به یک امضا نیاز دارد که اگر کاربر ان را از دست بدهد اساسا موجودی خود را از دست می دهد و نمی تواند به هیچ عنوان نقل و انتقال خود را انجام بدهد.

 

انواع کیف پول بیت کوین

بصورت کلی می توان این کیف پول ها را به 5 دسته تقسیم کرد
1: دسکتاپ
2: موبایل
3: آنلاین
4: سخت افزار
5: کاغذی

کیف پول دسکتاپ بیت کوین  (Desktop):

کیف پول دسک تاپ بر روی کامپیوتر کاربر نصب میشود . این برنامه کنترل و دسترسی کاملی از موجودی و همچنین امنیت حساب می دهد

 

کیف پول دسک تاپ قوی وجود دارد که کاربران را قادر می سازد تا بلوک های هر شبکه را دانلود و از صحت آن اطمینان حاصل کند

همچنین کیف پول ساده تری وجود دارد که نیازی ندارد تا بلوک ها را دانلود کند و کاربر می تواند این کیف پول سریع دانلود کند

 

کیف پول موبایل بیت کوین  (Mobile):

اصلی ترین ویژگی این نوع از کیف پول در دسترس بودن راحت و اسان کاربر به ان می باشد. با استفاده از این نوع کیف پول کاربر می تواند با استفاده از چند کلیک عملیات خود را به راحتی انجام دهد. یکی از ویژگی های این نوع از کیف پول این است که انها را نمی توان بصورت کامل جزو کاربران بیت کوین دانست.

و این به دلیل ان است که یک مشتری کامل باید کل بلاک چین را بارگیری کند که بلاک چین بصورت مداوم در حال رشد است و نیاز به فضای زیادی دارد.

 

کیف پول آنلاین بیت کوین  (Online):

در صورتی که کاربر از این کیف پول استفاده نماید کلیدهای خصوصی کاربر بصورت انلاین ذخیره می شوند این ذخیره سازی بر روی سرورهایی که تحت کنترل یک شخص و یا شرکت باشد ذخیره می شود

این نوع از کیف پول به کاربران خود اجازه می دهد تا همیشه در هر کجا که هستند به کیف پول خود دسترسی داشته باشند . این امر موجب میشود تا سرور همیشه در خطر هک باشد.

چنانچه این سرورها هک شوند فرد هکر به تمامی اطلاعات کاربران دست پیدا خواهد کرد. با این وجود شرکت هایی که این نوع کیف پول را ارائه می دهند معمولا اقدامات فوق العاده شدیدی را اعمال می کنند تا این خطر را تا حد قابل توجهی از بین ببرند.

 

کیف پول سخت افزار بیت کوین  (Hardware):

کیف پول های سخت افزاری نوعی از کیف پول ها هستند که کاربران می توانند موجودی خود را بصورتت فیزیکی با خود داشته باشند و پرداخت های خود را با سرعت بیشتری انجام دهند.

انواع مختلفی از این نوع کیف پول های فیزیکی وجود دارد اما همه ی انها موجب میشوند تا کاربر همیشه همراه خود مقدار قابل توجهی پول داشته باشد.

 

کیف پول کاغذی (Paper):

یکی از امنترین روش های ذخیره بیت کوین استفاده از کیف پول کاغذی میباشد. کیف پول کاغذی بر اساس دو نوع کد QR تهیه و تولید میشود.

یکی از این دو کد کلید عمومی کاربر می باشد که می تواند ان را با دیگران به اشتراک بگذارد و بیت کوین دریافت کند. دیگری کد خصوصی می باشد که با استفاده از ان می تواند موجودی خود را انتقال دهد.

 

از کجا می توانیم بیت کوین بخریم؟

شما به عنوان فرد نااشنا ممکن است خرید بیت کوین را کاری سخت و یا شاید ناممکن بدانید. اما باید بدانید تعداد گزینه ها به طور مداوم برای شما در حال افزایش هستند و هرکسی که بخواهد می تواند بیت کوین مورد نیاز خود را تهیه نماید . حتی بعضی از موارد نیازی به اینترنت و یا کیف پول ندارد.

 

دستگاه ATM بیت کوین

شاید دستگاهای ای تی ام بیت کوین که در سراسر جهان وجود دارد شمارا کمی شگفت زده کند . این دستگاها روز به روز در حال افزایش هستند.

این دستگاها کار مزدی بین 3 تا 8 درصد دارند.

 

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پول نقد خود را به دستگاه بدهید و یا اینکه ادرس کیف پول خود را به این دستگاه بدهید تا عملیات مورد نظر شما را انجام دهد و در نهایت رسید را به شما تحویل دهد. با وجود محبوبیت بیت کوین این دستگاها در حال تبدیل شدن به یکی از متداول ترین روش در خرید هستند.

اما این دستگاها در کشور هایی که بیت کوین در انها غیر قانونی می باشد دیده شدنشان خیلی بعید و یا غیر ممکن می باشد. اما در کشورهایی که این دستگاها وجود دارد می توانید انها را بر روی نقشه پیدا کنید.

 

دستگاه ای تی ام بیت کوین

 

کارت هدیه بیت کوین

یکی از استفاده های بیت کوین خرید کارت هدیه است زیرا مشخصات خریدار ناشناس است و در برخی موارد هم به ارزان بودن ان اشاره میشود. کاربران می توانند کارت هدیه خود را معامله نمایند
تمام کاری که باید انجام دهید این است که به فروشندگان کارت هدیه بیت کوین مراجعه کنید و وارد یکی از مبادله گردان بیت کوین که کارت هدیه را قبول می کنند شوید مانند Paxful, LocalBitcoins, etc و خرید خود را نهایی کنید.

کارت هدیه بیت کوین

ممکن است برخی از فروشنده ها از شما بخواهند عکسی از پشت و رو کارت هدیه خود برای انها ارسال کنید و یا ممکن است برخی دیگر از فروشگاها رسید خرید کارت هدیه را از شما بخواهند. اما بخش عمده ای از انها فقط کد ان را می خواهند.

هنگامی که شما یک تجارت را ایجاد می کنید مقدار بیت کوینی که شما خریداری کرده اید بصورت خودکار توسط سایت مورد نظر نگهداری میشود . تا زمانی که مطمئن شود که کاربر کارت هدیه را به فروشنده ارائه داده است.

 

در بستر اینترنت خرده فروشان انلاینی وجود دارد که کارت های هدیه را تا شصت درصد ارزش خود به فروش میرسانند. از این رو بیت کوین ها می توانند پول قابل توجهی را برای شما صرفه جویی کنند.
کارت هدیه بیت کوین یکی از بهترین راه ها جهت ذخیره موجودی بیت کوین شما می باشد.البته با ارزش بیت کوین را در نظر داشته باشیم. البته زمانی شما می توانید از یک کارت هدیه استفاده نمایید که فروشنده ان شرکت معتبری باشد .

 

روش P2P

اگر برای شما مهم نیست که در معاملات ناشناس بمانید و همچنین اگر نگران عوارض بانکی و از این قبیل نیستید می توانید معاملات را بصورت چهره به چهره با فروشندگان محلی انجام دهید که یکی از ساده ترین روش ها برای خرید بیت کوین می باشد.

در بین وب سایت های موجود در بستر اینترنت و همچنین تالارهایی که تا به امروز ساخته شده اند LocalBitcoins یکی از بهترین وب سایت هایی می باشد که شما در آن می توانید معاملات خود را انجام دهید. این سایت محل امنی را برای فروشنده و خریدار پیدار می کند.

روش p2p در معاملات بیت کوین

در ابتدای انکه بیت کوین ظهور کرد اغلب افراد معاملات خود را در خانه ها انجام می دادند. اما با رشد روز افزون بیت کوین ، اغلب خریداران و فروشندگان ممکن است با مشکلات و تهدیداتی روبه رو باشند .بسیاری از افراد معاملات خود را در مکان های عمومی انجام می دهند، اما با این روش هم هر دو طرف فروشنده و خریدار باید اقدامات امنیتی را رعایت نمایند تا رسیک خطر به پایین ترین حد خود برسد.

در مواقعی که معامله بصورت حضوری است باید یک گوشی هوشمند با یک اینترنت مناسب در دسترس کاربر باشد تا بتواند درخواست انتقال و تائید را انجام دهد.

منبع: cointelegraph

 

 

author-avatar

درباره پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7  ×  1  =