ارز دیجیتال

scams ها در ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند

scams در ارزهای دیجیتال

scams ها در ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند

کلاه برداری در ارزهای دیجیتال

میلیون ها سرمایه گذار روزانه با ارزهای دیجیتال سروکله می زنند اما این سرمایه گذاران با سیل عظیمی از کلاه برداری ها مواجه هستند. در سال 2018 خسارات ناشی از کلاه برداری های ارزهای دیحیتال به بیش از 1.7 میلیارد دلار رسید.

مجرمان از تاکتیک های قدیمی و جدید و همچنین فناوری های نو استفاده می کنند تا بتوانند کلاه برداری خود را به نتیجه برسانند. آنها با استفاده از طرح های مبتنی بر ارزهای دیجیتال که در شبکه بلاکچین انجام می شود کار خود را عملی می کنند.

از تحقیقات مربوط به بلاک چین در ارزهای دیجیتال و جرایم اینترنتی می توان دید که کلاهبرداران ارزهای دیجیتال از طرح های پونزی استفاده می کنند، و از سرمایه گذاران جدید برای پرداخت به سرمایه گذاران قبلی استفاده می کنند. کمی پیچیده است! صفحه را تا پایان بخوانید

افراد از فراینده های بسیار اتوماتیک و پیچیده استفاده می کنند. از جمله از نرم افزارهای اتوماتیک که با تلگرام ارتباط برقرار می کند. تلگرام یک سیستم پیام رسانی سریع مبتنی بر اینترنت است که در میان افرادی که علاقه مند به رمزنگاری هستند در مواردی مورد استفاده می شود.

با این وجود سوال اساسی برای شما ایجاد می شود: که آیا سرمایه گذاران از همه جا بی خبر در ابتدای کار خود به دست افراد کلاه بردار می افتند؟

 

کلاه بردارانی که سریع صحبت می کنند

دروغ گویی در ارزهای دیجیتال

برخی از کلاه برداران ارزهای دیجیتال با استفاده از حرص و طمع مردم کار خود را شروع می کنند و از فرصت استفاده می کنند آنها وعده های زیاد و شگفت آوری به کاربران خود می دهند. به عنوان مثال یک گروه ناسناخته از کار آفرینان iCenter ربات کلاهبرداری را اجرا کردند که با استفاده از یک طرح پونزی در بیت کوین و لایتکوین کلاه برداری می کرد.

این ربات اطلاعاتی در مورد استراتژی های سرمایه گذاری ارائه نمی کند. اما با این وجود به کاربران خود وعده سرمایه گذاری با سود روزانه 1.2% را می دهد.

طرح iCenter از طریق یک گپ گروهی “گروه تلگرامی” در تلگرام عمل می کند. آن را با یک گروه کوچک “خلوت” از کلاهبرداران شروع می کند. کلاهبرداران یک کد ارجاع تولید می کنند که کاربران آن را با دیگران ، وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و منتظر می شوند تا طعمه های آنها به گپ آنها بپیوندند.

بعد از ورود سرمایه گذاران به چت آنها ، با پیام های دلگرم کننده و هیجانی روبه رو می شوند این روش یکی از حقه های اصلی این کلاهبرداران می باشد. در این حین بعضی از تازه واردان تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند.

در آن صورت یک شماره کیف پول به آنها می دهند تا سرمایه گذار مبلغ را به حساب آنها وارد نماید و به آنها قول داده می شود که در یک بازه زمانی بین 99 تا 120 روزه یک بازده قابل توجه به سرمایه گذار بدهند.

در طی آن زمان افراد تازه وارد اغلب از طریق شبکه های اجتماعی استفاده می کنند تا دوستان و افراد دیگر را با استفاده از کد خود در جهت طرح سرمایه گذاری به گپ گروهی دعوت کنند. هیچ سرمایه گذاری واقعی از وجوه در هر کسب کار نامشروع وجود ندارد. 

در این بین هنگامی که افراد جدید به گپ اضافه می شوند و به اصطلاح سرمایه گذاری می کنند و مبلغی از سرمایه گذاران جدید به کاربر ارجاع دهنده داده می شوند ، این چرخه همیشه وجود دارد. بعضی از اعضا سخت کار می کنند تا افراد جدید را جذب کنند

دروغ گویی زیاد

کلاه برداری در بیت کوین

برخی از کلاه برداران به بصورت مستقیم وارد عمل می شوند و نقشه خود را بصورت ویژه عملی میکنند. سازندگان OneCoin 3.8 میلیارد دلار سر سرمایه گذاران کلاه گذاشتند .

انها با مهارت خود مردم را قانع می کردند که رمز نگاری آنها وجود دارد و به آسانی خرید و فروش میشود.

نوع دیگری از کلاه برداران با تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان خود با ادعای اینکه در ارزهای دیجیتال تخصص خاصی دارند موجب فریب آنها می شوند. افرادی که بصورت گسترده کلاه برداری می کنند.

آنها ادعا می کنند که در زمان نوسانات قیمت برای شما ارزهای دیجیتالی را تهیه می کنند. که در مدت کوتاهی باعث سود زیاد برای شما می شوند.

این روش کلاه برداری یکی از محدود روش هایی است که در تمام زمان ها جواب داده است و افراد حتی کسانی که با همه ی جوانب ارزهای دیججیتال اشنایی داشته اند فریب خورده اند.

بهره گیری از دوستان و خانواده

scams ها در ارزهای دیجیتال

زمانی که فردی به دست کلاه برداران می افتد به اصطلاح طرح آن فرد شروع می شود و این مدتی طول می کشد تا فردی که فریب خورده است متوجه شود که فریب خورده است .

در این بازه زمانی فرد مورد نظر طرح را به دوستان و خانواده خود به اشتراک می گذارد و این چرخه بصورت هرم شروع می شود .

افراد با طمع به دست آوردن سود از ارزهای دیجیتال دیگران را نیز بصورت ناخواسته درگیر می کند و این یعنی سود بیشتر برای کلاه برداران.

منبع: theconversation

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

author-avatar

درباره پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  31  =  40