بیت کوین

درک روش های مختلف سرمایه گذاری در Bitcoin

رئش های سرمایه گذاری رئی بیت کوین

روش های سرمایه گذاری بیت کوین!

آیا شما می توانید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید؟ یک سوال خیلی سخت برای شماست! این به اشتیاق شما به خطر بستگی دارد که ایا شما از خطرات هراسی ندارید؟ درک روش های مختلف سرمایه گذاری در Bitcoin را بدانید تا بتوانید در آن موفق شوید.

بیت کوین به عنوان یک ارز الکترونیکی جهان را تغییر داد. بیت کوین در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد. اما داشتن بیت کوین به هر مقدار باعث می شود شما دارایی داشته باشید که آن ناپایدار باشد. در واقعیت بسیاری از دولت ها ارز دیجیتال را به رسمیت نمی شناسند.

البته نمی توان این مورد را رد کرد که بسیاری از تجار در سرتاسر دنیا معاملات خود را با بیت کوین انجام می دهند. نمی توان این مورد را انکار کرد که بسیاری از افرادی که خود را با بیت کوین درگیر می کنند در انتظار این هستند تا ارزش بیت کوین افزایش یابد و در نتیجه سرمایه انها افزایش یابد.

بیت کوین یک دارایی نوسانی

نوسان قیمت بیت کوین

نوسانات بیت کوین می تواند چشمگیر باشد. در اوایل سال 2013 زمانی که ارزش بیت کوین تنها 40 دلار در هر واحد بود در ماه بعدش به 140 دلار رسید و در پایان سال 2013 ارزش آن به 1000 دلار رسید در زمان نوشتن این صفحه ارزش بیت کوین نزدیک به 8000 دلار در واحد می باشد. هنگامی که یک ارز دچار نوسان می شود برای خیلی از افراد موجب زیان می شود.

راه های مختلفی برای به دست آوردن بیت کوین وجود دارد . هر چند ساده ترین آن خرید و تبادل با بیت کوین است . اما راه های مختلف دیگری وجود دارد مثل استخراج بیت کوین.

مبادلات ارزهای دیجیتال کاری بسیار خطرناک است زیرا مبادلات می تواند از روی حیله باشد. امروزه بسیاری از میزبان هایی که مبادلات کاربران را انجام می دهند ثابت شده است که غیر قابل اطمینان هستند. البته نمی توان تمام میزبان های بیت کوین را با هم مقایسه کرد زیرا بسیاری از آنها خوبی خود را ثابت کرده اند و امروزه میلیون ها کاربر فعال دارند.
پس از سقوط Mt Gox یکی از اولین و بزرگترین تبدیل کنندگان بیت کوین در سال گذشته مبادلات بیت کوین در جهان بهبود یافته است.

Coinbase که یک کیف پول آنلاین بیت کوین می باشد. یکی از اولین فعالان عرصه کیف پول های بیت کوین می باشد که در ژانویه سال 2015 کار خود را با هدف جذب کاربران امریکایی شروع کرد.

Coinfloor در انگلسات مبادلات بیت کوین را انجام می دهد، محل فعالیت آن در شهر لندن می باشد. این صرافی بیت کوین به کاربران خود اجازه می دهد تا با استفاده از پوند استرلینگ، یورو، زلایت لهستان و دلار آمریکا خرید و فروش بیت کوین را انجام دهند.

کانادا دو بار ظاهرا مبادلات بیت کوین را به علت غیر قابل اطمینان بودن منع کرده است. Virtex پس از به خطر افتادن سرمایه کاربران خود دیگر فعالیت نمی کند. برخی دیگر که معاملات ساتوشی “Satoshi” را انجام می داد اند نیز تعطیل شده اند. اما QuadrigaCX که در ونکور فعالیت می کند همچنان فعال است.

خرید و نگه داشتن بیت کوین

بسیاری از افراد به سادگی با خرید و نگه داشتم ارز دیجیتال بیت کوین در آن سرمایه گذاری می کنند. اینها افرادی هستند که در رونق گرفتن بیت کوین در بلند مدت اعتقاد دارند و هرگونه بی ثواتی در کوتاه مدت را در نظر نمی گیرند و هدف سرمایه گذاری خود را به بلند مدت واگذار می کنند.

موقعیت های طولانی مدت

برخی از سرمایه گذاران با خرید بیت کوین و فروش آن در یک نوسان شدید به بالا می خواهند سود خوبی داشته باشند. چند راه برای انجام این کار وجود دارد. از جمله تکیه بر نوسانات ارزهای دیجیتال برای حرکت روند به بالا اگر بازار به نفع شما حرکت کند می توانید سود قابل توجهی داشته باشید. چندیدن سایت تجاری بیت کوین هم اکنون وجود دارند که بازار را تحت تاثیر خود قرار می دهند. این سایت ها به شما سود”پول” میدهند تا به آینده بازار امیدوار باشید مانند سایت Magnr is.

 

درک ریسک

ریسک خرید و فروش بیت کوین

مهم است شما درک کنید که بیت کوین یک ارز ناپایدار است. بیت کوین هنوز هم جوان است . حتی سیستم عامل های تجاری پشتیبانی از آن را فقط در نیمه دوم 2014 در سیستم های خود افزایش داده اند.

به طور نسبی در بازار بیت کوین نقدینگی زیاد نیست. به این معنی که حجم فعالیت های تجاری نسبتا کم است. وقتی نقدینگی کم است نوسانات زیاد می شود. بعضی از غول ها در جهان هنوز هم مقدار قابل توجهی از ارز رمزنگاری شده را دارا هستند. این بدان معنا است که انها راحت می توانند با حجم معاملات در کوتاه مدت نوسان در آن ایجاد کنند.

همه اینها بازار بیت کوین را نسبتا غیرقابل منطقی می سازند . بازاریابی و سرمایه گذاری در بازارهای نامعقول مسلما خطرناک است زیرا آنها می توانند به دلیلی که پیش بینی آن دشوار است و یا حتی آن را درک کرد در برابر شما حرکت می کنند.

هیچ کدام از عوامل بدین معنی نیست که شما نباید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید. اما بسیار مهم است که بدانید که چه کاری انجام می دهید و بیشتر آز انچه که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید . این یک سرمایه گذاری با ریسک بالا می باشد . به این معنی که اگر تصمیم به سرمایه گذاری داشته باشید ، باید نسبتا جزئی از سرمایه گذاری شما باشد.

منبع: thebalance

author-avatar

درباره پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  49  =  59