پشتیبانی
قیمت ارزهای دیجیتال
استخراج ارز

آیا استخراج bitcoin سود آور است؟

بیت کوین می تواند استخراج شود. باید بدانیم کدام روش سود آور تر است

مقدمه

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال سرو کله زدن با ارزهای دیجیتال هستید حتما به این سوال رسیده اید آیا استخراج bitcoin سود آور است؟ علاقه به ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۵ افزایش قابل توجهی داشت. زیرا بیت کوین از حدود ۳۰۰۰ دلار در هر واحد به قیمت ۲۰ هزار دلار در ماه دسامبر ۲۰۱۷ رسید. سپس از ژانویه ۲۰۱۹ ارزش آن به حدود ۳۵۰۰ دلار در واحد افت کرد.

سایر ارزهای دیجیتال هم شاهد افزایش و یا کاهش مانند بیت کوین بودند. بیش از ۲۰۰۰ ارز دیجیتال در investing.com وجود دارد اما دو مورد از محبوبیتی خاصی برخوردارند که بعد از بیت کوین می توان این دو را جایگزین ان دانست. ethereum و litecoin

قیمت ارز دیجیتال

در حالی که خرید و مبادله ارزهای دیجیتال در محیطی مانند coinbase معمولا بسیار ساده شده است و به شما اجازه می دهد بخش و یا کل موجودی خود را مدیریت کنید . اما در این بین افرادی هستند که تمایل دارند ان را استخراج کنند نه که آن را از کسی بخرند . یا بابت فروش محصولی دریافت نمایند. البته بهترین انتخاب بسته به شرایط فرد دارد. امروزه با استفاده از کامپیوترهای شخصی ، گوشی های هوشمند هم می توان این عمل را انجام داد اما دستگاهای بصورت خاص فقط برای این امر ساخته شده اند که انان را ماینر می نامند.

نمونه دستگاهای ماینر کوچک

نمونه دستگاه استخراج کننده بیت کویننمونه دستگاه استخراج کننده بیت کوین

سود آوری با استخراج ارز دیجیتال

یک کامپیوتر برای کمک به حل پازل های پیچیده ریاضی راه اندازی کنید تا به شما پاداش داده شود! نخستین استخراج کنندگان بیت کوین توانستند نسبتا با سرعت بالایی با استفاده از کامپیوترهای موجود در خانه هایشان استخراج کنند و مقدار قابل توجهی بدست آورند.

سالن ماینینگ بیت کوین

در سال ۲۰۱۹ استخراج ارزهای دیجیتال کمی پیچیده تر شد. پاداشی که برای بیت کوین در نظر گرفته شده است هر چهار سال نصف میشود. با این ها برخی از استخراج کنندگان منابع عظیمی را قرار داده اند تا بتوانند بیشتر استخراج کنند اما در این حال کار برای استخراج کنندگان کوچک کمی سخت تر شذه است . در این بین برخی می توانند به استخرها ملحق شوند اما این روش کمی سود پایین تری دارد.

برخی از استخراج کنندگان معروف رمزنگاری را نسیت به دیگر ارزها انتخاب می کنند. برخی دیگر از ارزهای دیجیتال در ایالات متحده امریکا از ارزش کمی برخوردار هستند و محبوبیت کمی دارند. اما امکان استفاده از انچه استخراج می کنید و تبدیل ان به بیت کوین شامل مقدار کامزد جهت تبدیل ان می شود.

انچنان مهم نیست شما می خواهید چه ارزی استخراج کنید. مهم هزینه های راه اندازی می شود که شامل برخی سخت افزارها مانند کارت های گرافیکی که می تواند هزینه ای بالغ بر ۷۰۰ دلار را برای شما داشته باشد. ممکن است برای استخراج برخی از معروفترین رمزنگاریها حدود ۳۰۰۰ دلار نیاز داشته باشید تا بتوانید منابع مورد نیاز خود را تهیه کنید. با این جال برخی از استخراج کنندگان برای تهیه منابع سخت افزاری خود تا ۱۰۰۰۰ دلار هزینه می کنند تا بتوانند کسب درامد خود را راه اندازی نمایند.

در بالای تمام هزینه هایی که انجام می دهید باید درک کنید که شما قصد دارید از قدرت فوق العاده زیادی استفاده کنید. اگر از قدرت زیادی در اختیار داشته باشید می توانید مقدار قابل توجهی ارز بویژه بیت کوین استخراج کنید.

مهم ترین مسئله در استفاده از منابع سخت افزاری برای استخراج بیت کوین هزینه مصرف برق دستگاهای ماینر می باشد . چنانچه وضعیت قیمت برق مصرفی خود را مشخص نکرده اید به دنبال دستگاهای استخراج کننده ارزهای دیجیتال بویژه بیت کوین نباشید . در بسیاری از موارد درامد کسب شده با مصرف برق تقریبا یکی شده است و دستگاهای ماینر برای صاحبان خو ضرر بوده اند. این امر حتی در کشوری مثل امریکا هم جزء مسائل مورد اهمیت می باشد . بسیاری از کسانی که می خواهند این بیزنس را راه اندازی کنند سعی می کنند به ایالاتی نقل مکان کنند که در انها قیمت مصرفی برق پایین باشد.

ارزهای جایگزین بیت کوین هم می توانند برای شما سود اور باشند. انها به منابع کمتری جهت استخراج نیاز دارند با این حال ممکن است چندین هفته یا چندین ماه طول بکشد تا سرمایه گذاری اصلی شما را جبران کنند و برای شما سود اور باشند.

استخراج ابری

به بیان ساده تر استخراج ابری شامل خرید زمان بر روی سیستم شخص دیگری می باشد. شرکت هایی مانند HashFlare و Genesis Mining سیستمی ابری بر اساس انچه که هش “ قدرت پردازش” در اختیار شما می گذارند شما استخراج را شروع می کنید که به ان استخراج ابری می گویند. اگر شما دلار بیشتری بپردازید قدرت هش بالاتری به شما می دهند. که در نتیجه شما می توانید مبالغ بیشتری را استخراج کنید.

بسته به شرکتی که می خواهید میزبان شما باشد باید بصورت ماهانه مبلغی را به انها بدهید همچنین برخی از انها مبلغ را بر اساس میزان هش حساب و از شما دریافت می کنند. لازم به ذکر است که برخی از این شرکت ها مبلغی را به عنوان نگهداری از شما علاوه بر مبلغ اصلی دریافت خواهند کرد. به طور کلی این استخراج کنندگان ابری به شما اجازه دسترسی به بیت کوین را با نرخ بالاتر می دهند.

در برخی موارد ممکن است لازم باشد تا شما یک قرارداد سالانه را امضا کنید که در ان شما را به اصطلاح قفل کند. در صورتی که ارزش ارز دیجیتال مورد نظر شما از بین رفت شما در یک قرارداد غیر سودمند گیر خواهید کرد . در کل چند ماه طول خواهید کشید تا سرمایه گذاری شما در استخراج ارزهای دیجیتال سودمند باشد.

با تمام موارد بالا که ذکر شد. با استفاده از استخراج ابری شما نباید نگران هزینه های مصرفی مثل هزینه برق باشید! سایر وسیله های استخراج شما هم در سلامت هستند.

نمایش طولانی

سالن ماینینگ بیت کوینسرمایه گذاری در استخراج بیت کوین و صرف هزینه های بالا مانند خرید تجهیزات با قیمتی بالاتر از ۳۰۰۰ دلار و پرداخت صورتحساب های سنگین انرژی تنها به این معنی می باشد که شما به این باور هستید که قیمت بیت کوین بالاتر از حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار خواهد بود!

خرید و ذخیره بیت کوین هم به همان اندازه خطرناک است. بازار ارزهای دیجیتال جوان است و برای تحلیل روند های بازار باید دارای قدرت تحلیلگری بالایی باشید زیرا ممکن است بازار مخالف بسیاری از تحلیل های تحلیلگران باشد.

رویترز در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ گزارشی از خود منتشر کرد که بانک هایی نظیر JP Morgan همچنان ارزشیابی رمزنگاری را بصورت مخفی انجام می دهند و احتمالا ارزش ان را رو به کاهش می بینند.

 Benoit Coeure عضو هیت مدیره بانک مرکزی اروپا در ژانویه ۲۰۱۸ استدلال کرد که مبانی رمزنگاری می تواند یک سیستم خوب برای پرداخت های بین المللی باشد تا زمانی که به یک درک درست در مورد چگونگی کنترل این دروازه بین جهان سایه ارزها و سیستم مالی منظم برسیم. “کمتر از یک سال بعد، او به بیتکوین به طور خاص به عنوان خلغ سلاح بحران مالی اشاره کرد و در عین حال پتانسیل گسترد تری از ارزهای رمزنگاری را مورد تائید قرار داد.”

 

و در آخر باید به شما بگوییم که بیت کوین و دیگر سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال از ریسک بالایی برخوردار هستند.

منبع: thebalance

5 1 vote
امتیاز شما به این صفحه

پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات کاربران
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x