استخرها

آموزش کامل استخر viabtc

آموزش استخر viabtc

آموزش کامل استخر viabtc

امروز در خدمت شما هستیم با آموزش کامل استخر viabtc . در دنیای ارزهای دیجیتال هرکس با هر وسیله ای و هر توانایی می تواند فرایند استخراج ارزهای دیجیتال را انجام دهد اما به دلیل فرایند پیچیده و تعدادی از پارمترها مهم شانس اینکه یک کامیپوتر و یا گروهی از آنها بتوانند یک بلاک جدید را پیدا کنند و از پاداش آن به درآمد برسند بسیار کم است ، شانسی نزدیک به صفر.

از این رو مکان هایی به وجود آمده است که در اصطلاح به آنها استخر گفته می شود در این مکان همه ی دستگاهای ماینر قدرت خود را روی یکدیگر میگذارند و با قدرتی عظیم شروع انجام محاسبات مربوط برای پیدا کردن بلاک های جدید می کنند.

یکی از بهترین و معروفترین استخرهای حال حاضر استخر viabtc می باشد در حال حاضر این استخر حدود 15 ارزدیجیتال را مورد استخراج قرار می دهد و کاربران این استخر هر کدام از ارزهای مد نظر را که تمایل دارند می توانند استخراج کنند. در این صفحه آموزش کامل استخر viabtc را به شما خواهیم داد. تا بتوانید به راحتی از آن استفاده نمایید.

این استخر بنا به اطلاعات مربوط به شبکه ارزهای دیجیتال مختلف ، از قدرت محاسباتی سنگینی برخوردار است که این امر نشان دهنده این است که استخر viabtc  از محبوبیت بالایی در بین استخراج کنندگاه برخوردار است.

در تصویر زیر می توانید قدرت محاسباتی استخر ویا بی تی سی در ارزدیجیتال بیت کوین را نسبت به قدرت کل شبکه ببینید.

آموزش استحر viabtc

 

نحوه ثبت نام در استخر viabtc

عضویت و استفاده از استخر viabtc بسیار آسان است اما تنظیمات مربوط به هر قسمت باید بصورت دقیق و با دقت انجام شود.

ایتدا با استفاده از دکمه زیر وارد صفحه ثبت نام استخر شوید:

ورود به صفحه ثبت نام viabtc

 

آموزش ثبت نام در استخر viabtc

به نخستین صفحه ثبت نام در استخر viabtc خوش آمدید. در این صفحه شما باید با استفاده از ایمیلتان ثبت نام خودتان را شروع کنید. شما می توانید فیلدهای این صفحه را به ترتیب زیر پر نمایید.

1: در اولین فیلد این صفحه ایمیل خودتان را وارد نمایید ، توجه کنید که ایمیلی که در این قسمت وارد می کنید همیشه به آن دسترسی داشته باشید زیرا از الان به بعد بیشتر فعالیتی که در این استحر انجام می دهید تنها با استفاده از این ایمیل ممکن است. 

2: سپس بر روی دکمه نارنجی که به عنوان GET COD برای مشخص است کلیک نمایید تا یک کد برای ایمیلتان ارسال شود. 

3: بعد از دریافت کد آن را در فیلد دوم وارد نمایید (فیلد مقابل دکمه مورد نظر).

4:عدد 402113 را در فیلد سوم وارد نمایید.

5: بعد از مطالعه قوانین viabtc تیک مربوط به قبول قوانین که به عنوان I agree with ViaBTC Terms of Service برای شما قرار داده شده است را بزنید تا با قوانین مربوط به شرکت ViaBTC موافقت کنید.

6: بر روی دکمه Sign Up کلیک نمایید تا به صفحه بعد هدایت شوید.

 

آموزش استخر ویا بی تی سی

در صفحه ای جدیدی که برای شما نمایش داده می شود باید مهمترین اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود در این استخر را مشخص کنید. اطلاعات مربوط به این صفحه را مطابق راهنمای زیر پر نمایید.

1: در فیلد اول باید یک نام کاربری برای خود مشخص نمایید این نام کاربری بسیار مهم می باشد زیرا دستگاهای ماینر شما بر اساس این نام کاربری به استخر شناسانده می شوند. (در انتخاب این نام کاربری دقت نمایید).

2: در فیلد دوم باید یک رمز عبورقوی برای خود تعیین کنید، این رمز عبور باید طبق پروتکل استخر قوی باشد تا کسی نتواند به حساب و دارایی های شما دست پیدا کند.

3: در فیلد سوم باید رمز عبوری که برای خود انتخاب کرده اید را مجددا وارد نمایید.

4: بر روی دکمه Confirm کلیک نمایید تا به صفحه بعد هدایت شوید

 

بررسی استخر viabtc

در صفحه ای که برای شما باز می شود استخر ویا بی تی سی از شما می خواهد یکی از روش های دو مرحله ای برای ورود به حساب کاربری خود فعال نمایید تا امنیت حساب شما بالا برود. این استخر بصورت کلی از دو روش برای ورود دو مرحله ای استفاده می کند.

1: ورود با استفاده ارسال sms (این روش تست نشده است اما ممکن است در ارسال و دریافت پیام از طرف استخر مشکلاتی وجود داشته باشد و یا اگر آن فعال نمایید به علت تجریم ها و دلایل دیگر در آینده دچار مشکل شود)

2:  ورود با استفاده از رمزنگار گوگل (Google Authenticator)

3: در صورتی که نمی خواهید امنیت حساب کاربری خود را افزایش بدهید می توانید بر روی Skip. Set up later کلیک نمایید تا از این قسمت رد شود.

هر کدام از روش هایی که در بالا وجود دارد را به دلخواه می توانید انتخاب کنید. ما از Google Authenticator استفاده می کنیم. پس بر روی دکمه Bind Now در قسمت Google Authenticator کلیک می نمایم (دکمه سمت راست).

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

Google Authenticator یک برنامه ساخته شده توسط شرکت گوگل می باشد که امکانی را به شما می دهد که با استفاده از آن کدهای یکبار مصرف برای ورود به برنامه ها و سایت های مختلف ایجاد نمایید . برای دانلود آن می توانید از گوگل پلی اقدام کنید.

[/box]

ثبت نام در استخر viabtc

در صفحه ای که برای شما مراحل باقیمانده و نجوه دانلود برنامه Google Authenticator را برای شما قرار داده است.

1: در این قسمت به شما نمایش می دهد که شما در کدام مرحله فعالسازی ورود دو مرحله ای توسط رمزنگار گوگل هستید .

2: در این قسمت لینک دانلود برنامه Google Authenticator در سیستم عامل ios و android توسط سرویس دهنده های اصلی این سیستم ها برای ما قرار داده شده . بر روی هر کدام کلیک نمایید به صفحه دانلود هدایت می شوید.

3: چنانچه روی دکمه Next کلیک نمایید به صفحه بعد هدایت خواهید شد.

استخر viabtc

در این صفحه اطلاعات مهمی قرار داده شده است لطفا به آنها دقت کنید

1: در این قسمت مرحله ی فعلی شما برای فعال سازی ورود دو مرحله ای را نمایش می دهد.

2: در این قسمت برای شما qr کدی قرار داده شده است که شما باید این کد را در مقابل اسکنر برنامه رمزنگار گوگل قرار دهید تا برنامه رمزنگار بر اساس اطلاعاتی که در این بارکد وجود دارد شروع به ساخت کدهای یکبار مصرف نماید.

3: در این قسمت هم رشته ای از اعداد و حروف قرار دارد که همان اطلاعات مربوط به بارکد بالاست اما با این تفاوت که بجای بارکد بصورت نوشتاری برای شما قرار داده شده است در صورت لزوم می توانید این کد را کپی کرده و به صورت دستی به برنامه رمز نگار گوگل بدهید.

4: بعد از وارد کردن کد مد نظر در برنامه رمزنگار گوگل ، برنامه بصورت آنی یک کد برای شما ایجاد می نماید که لازم است کد ایجاد شده را در فیلد مورد نظر وارد نمایید

5: بعد از اینکه کد مد نظرا را با استفاده از رمزنگار بدست آوردید و آن را در فیلد مورد وارد کردید لازم است تا بر روی دکمه next کلیک نمایید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

آموزش ثبت نام در viabtc

[box type=”warning” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

از این صفحه یک نسخه پشتیبان تهیه کنید!  اسکرین شات/پرینت و… با هر روشی که خودتان راحت هستید یک پشتیبان تهیه کنید و آنرا در محل امنی نگهداری نمایید . چنانچه به هر دلیلی برنامه Google Authenticator از روی تلفن همراهی که آن را نصب کرده اید پاک شود تنها با استفاده از اطلاعات این صفحه می توانید مجدد رمز یکبار مصرف برای استخر ویا بی تی سی ایجاد نمایید. لطفا توجه نمایید که چنانچه نتوانید رمزنگار گوگل را  مجدد فعال کنید برای ورود به جساب خود به شدت به مشکل خواهید خورد و ممکن است برای همیشه دسترسی به حساب خود را از دست بدهید .

[/box]

بعد از تهیه نسخه پشتیبان از این صفحه می توانید بر روی دکمه confirm کلیک کرده تا مراحل فعال سازی ورود دو مرحله ای به اتمام برسد و به صفحه ای اصلی حسابتان هدایت شوید.

 

 

اطلاعات و بخش های استخر viabtc

بررسی استخر viabtc

بعد از اتمام ثبت نام در استخر ViaBtc بصورت خودکار به این صفحه هدایت خواهید شد. در این صفحه اطلاعات مورد نیاز برای اتصال دستگاهای ماینر شما به استخر ویا بی تی سی و هم چنین انتقال درآمدها به حساب کاربری شما قرار داده شده است.

1: در این قسمت آدرس های مورد نیاز برای اتصال دستگاه به سرور استخر وجود دارد همانطور که مشخص است سه آدرس  POOL URL توسط این استخر برای شما قرار داده شده است .

2: در این قسمت نام کاربری شما با مشخصات پیشفرض،  یعنی همان نام کاربری که خودتان در هنگام ثبت نام انتخاب نمودید برای شما در این فیلد قرار داده شده است .

3: در این قسمت رمز مورد نیاز برای اتصال ماینر به استخر برای شما قرار داده شده است.

استخر viabtc

اما دوستان به این نکته باید توجه کنید که در بالای صفحه (بخش شماره 1) منویی برای شما قرار داده شده است که در این منو شما می توانید ارزهای دیجیتال مختلف را انتخاب نمایید. چنانچه بر روی هر کدام از ارزهای موجود در این منوی کشویی کلیک نمایید اطلاعات مربوط به فیلدهایی که در بخش (بخش شماره 2) برای شما قرار داده شده است تغییر می کند. 

همانطور که در بالا قابل نمایش است لینک هایی که در فیلدها برای ما قرار داده شده است مخصوص ارزدیجیتال بیت کوین است اما چنانچه با استفاده از منوی مد نظر هر کدام از ارزهای دیجیتال دیگر را انتخاب نماییم بلافاصله اطلاعات مربوط به فیلدها مد نظر ما تغییر می کند.

آموزش کامل استخر viabtc

بعد از اتصال دستگاه به استخر بصورت خودکار این صفحه برای شما ظاهر می شود اما چنانچه این صفحه برای شما نمایان نشد می توانید بر روی دکمه show less کلیک نمایید تا این بخش برای شما ظاهر شود.

1: در باکس worker آماری از تعداد دستگاهای شما و وضعیت اتصال آنها به شما می دهد .

2: در باکس hashrate می توانید قدرت پردازش دستگاهای خودتان را در بازهای زمانی مشخص ببینید.

3: در باکس account info می توانید از میزان درآمد خود مطلع شوید.

4: در این قسمت می توانید چارتی از میزان قدرت دستگاهای خودتان داشته باشید . با استفاده از این چارت می توانید بازه های زمانیی که قدرت دستگاهای شما نوسان داشته اند را به راحتی پیدا کنید.

 

تسویه حساب استخر viabtc

چنانچه بر روی Assets در منوی اصلی سایت کلیک نمایید صفحه ای برای شما باز می شود که با استفاده از آن می توانید به بخش مالی حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید .  در این صفحه می توانید موجودی ارزهای دیجیتال خود در استخر ویا بی تی سی را ببینید (در ردیف account balance)، برداشت اتوماتیک را فعال کنید و یا بصورت دستی عملیات برداشت از حساب را انجام دهید.

[box type=”info” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

برای اینکه بتوانید بصورت دستی درخواست برداشت از حساب خود را بدهید می توانید بر روی دکمه Withdraw در مقابل هر کدام از ارزهای دیجیتال این صفحه کلیک نمایید تا صفحه ای مطابق زیر برای شما باز شود.

[/box]

اموزش برداشت از viabtc

در صفحه ای که برای شما باز می شود دسترسی هایی به شما داده می شود که به روش های مختلف از دارایی های خود انتقال دهید. لطفا در هنگام استفاده از این قسمت بسیار دقت کنید و چنانچه تا الان از قابلیت های این صفحه استفاده نکرده اید اولین انتقال های خود را با مبالغ خیلی کم انجام دهید تا از نحوه کار آن اطمینان حاصل کنید.

1: در این قسمت توضیحاتی در مورد نجوه برداشت برای شما قرار داده شده است شما در این بخش می توانید حداقل برداشت از حساب خود و حتی کارمزد انتقال درخواست خود را مشاهده نمایید.

2: در این بخش سه گزینه برای ما قرار داده شده است که با انتخاب گزینه سوم توانایی به ما داده می شود که بتوانیم ارزدیجیتال خود را به آدرس کیف پول خودمان انتقال دهیم . 

3: در این فیلد که با نام Withdrawal Address شناخته می شود ما باید آدرس کیف پول ارزدیجیتال مد نظر خودمان را وارد نمایید.

4: در این فیلد که با نام Withdrawal amount شناخته می شود ما باید میزان ارز مد نظرخودمان را جهت برداشت از حسابمان وارد نماییم. لازم به ذکر است که در بالای این فیلد میزان دارایی ما از ارزدیجیتال مد نظر برای ما مشخص شده است.

5: با کلیک بر روی دکمه Withdrawal مراحل اعتبار سنجی حساب شما و درخواستتان شروع می شود و سپس در بازه زمانی مشخص میزان ارز دیجیتال مد نظر برای شما ارسال می شود.

 

این پست بزودی بروزرسانی میشود….

 

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=”100%”]لینک های اتصال دستگاه ماینر به استخر viabtc  (لینک های فوق در زمان نگارش این مقاله برداشته شده است ، ممکن است لینک های مورد نظر در زمان بازدید شما تغییر کرده باشند قبل از استفاده، آنها را مجدد از حساب کاربری خود چک نمایید)[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

BTC Stratum URL:

stratum+tcp://btc.viabtc.com:3333

stratum+tcp://btc.viabtc.com:25

stratum+tcp://btc.viabtc.com:443

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

BCH Stratum URL:

stratum+tcp://bch.viabtc.com:3333

stratum+tcp://bch.viabtc.com:25

stratum+tcp://bch.viabtc.com:443

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

XEC Stratum URL:

stratum+tcp://xec.viabtc.com:3333

stratum+tcp://xec.viabtc.com:25

stratum+tcp://xec.viabtc.com:443

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

BSV Stratum URL:

stratum+tcp://bsv.viabtc.com:8888

stratum+tcp://bsv.viabtc.com:80

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

DCR Stratum URL:

stratum+tcp://dcr.viabtc.com:3006

stratum+tcp://dcr.viabtc.com:306

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

FCH Stratum URL:

stratum+tcp://fch.viabtc.com:3001

stratum+tcp://fch.viabtc.com:301

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

LTC Stratum URL:

stratum+tcp://ltc.viabtc.com:3333

stratum+tcp://ltc.viabtc.com:25

stratum+tcp://ltc.viabtc.com:443

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

ETH Stratum URL:

stratum+tcp://ethereum.viabtc.com:3333

stratum+tcp://ethereum.viabtc.com:25

stratum+tcp://ethereum.viabtc.com:443

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

ETC Stratum URL:

stratum+tcp://etc.viabtc.com:3333

stratum+tcp://etc.viabtc.com:25

stratum+tcp://etc.viabtc.com:443

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

ZEC Stratum URL:

stratum+tcp://zec.viabtc.com:3333

stratum+tcp://zec.viabtc.com:25

stratum+tcp://zec.viabtc.com:443

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

ZEN Stratum URL:

stratum+tcp://equihash.viabtc.com:3333

stratum+tcp://equihash.viabtc.com:25

stratum+tcp://equihash.viabtc.com:433

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

DASH Stratum URL:

stratum+tcp://dash.viabtc.com:3333

stratum+tcp://dash.viabtc.com:25

stratum+tcp://dash.viabtc.com:443

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

XMR Stratum URL:

stratum+tcp://xmr.viabtc.com:8888

stratum+tcp://xmr.viabtc.com:80

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

CKB Stratum URL:

stratum+tcp://ckb.viabtc.com:7777

stratum+tcp://ckb.viabtc.com:70

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

LBC Stratum URL:

stratum+tcp://lbc.viabtc.com:3002

stratum+tcp://lbc.viabtc.com:302

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

HNS Stratum URL:

stratum+tcp://hns.viabtc.com:3003

stratum+tcp://hns.viabtc.com:303

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

RVN Stratum URL:

stratum+tcp://rvn.viabtc.com:3004

stratum+tcp://rvn.viabtc.com:304

[/box]

[box type=”shadow” align=”alignright” class=”” width=”100%”]

STC Stratum URL:

stratum+tcp://stc.viabtc.com:3005

stratum+tcp://stc.viabtc.com:305

[/box]

author-avatar

درباره پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

2 نظر در “آموزش کامل استخر viabtc

 1. رضا مرزوقیان گفت:

  درود بر شما
  بسیار عالی و آموزنده بود ممنونم بابت وقتی که صرف کردید و این مطالب رو به نگارش در آوردید سپاس از شما

  1. پاریس پی گفت:

   دوست عزیز سلام
   ممنون از لطف شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3  +  5  =