ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال چیست

مقدمه:

امروزه در صنعت پرداخت ارز دیجیتال خیلی خود نمایی می کند این ارز علاوه بر فواید بی شماری که دارد دارای خطرها و موارد محدود شده ای مثل منع شدن ان در بسیاری از کشور ها می باشد. اما با این حال تمام افرادی که با سیستم های مالی سرو کار دارند باید در مورد ارز دیجیتال بدانند. زیرا در اینده به این سوال خواهند رسید! ارز دیجیتال چیست؟

در حال حاضر بیتکوین محبوب ترین ارز دیجیتال در جهان می باشد که بازار سنگینی را در دست دارد در رده های بعد می توان به اتریوم و ریپل اشاره کرد. (لازم بذکر است که تا به امروز چندین هزار ارز دیجیتال وجود دارد و روز به روز به انها افزوده می شود).

ارز دیجیتال یک روش پرداخت است که در فرم الکترونیکی موجود است. ارز دیجیتال ملموس و یا به بیان ساده تر فیزیکی و قابل لمس نیست. ارز دیجیتال می تواند بین اشخاص و یا کاربران با کمک فناوری هایی مانند کامپیوتر و یا با گوشی های هوشمند و اینترنت انتقال یابد.

گرچه شباهتی با پول های فیزیکی دارد اما اجازه انتقال مالکیت بدون محدودیت و همچنین معاملات را در لحظه می دهد. ارزهای دیجیتال می توانند برای خرید کالاها و خدمات استفاده شوند. همچنین می توانند به جوامع خاصی از جمله بازی ها و یا شبکه های اجتماعی محدود شوند.

ارز دیجیتال نیز به عنوان پول دیجیتال و یا وب سایتی نیز شناخته شده است.

به علت نوپا بودن ارز دیجیتال چارچوب های قانونی و همچنین موارد مربوط به مالیات ارزهای دیجیتال نیز در حال تکمیل شدن است.

زیرساخت های مورد نیاز برای ارزهای دیجیتال تعیین و توسعه یافته است. رمز نگاری، ارز و ارزهای مجازی ، دسته های ارز دیجیتال هستند.
همانطور که که پرداخت ها مستقیم بین پرداخت کنندگان صورت میگیرد. ارزهای دیجیتال می توانند واسطه و فرایندهای پیچیده بانکی برای انتقال پول و همچنین روش های سنتی را حذف کنند. همچنین می تواند سرمایه در جریان را بصورت کاملا شفاف نشان دهد.

لوگو ارزهای دیجیتال

برخی از مزایای ارز دیجیتال

مزایای زیادی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال وجود دارد. مثل:
1: توانایی پرداخت به موقع و آنی
2: کاهش هزینه های انتقال وجه
3: کاهش خطرات نقل و انتقالات ارزها
و…

خطرات ارز دیجیتال

درحال حاضر ارزهای دیجیتال توسط بانکها پذیرفته نمی شوند. در نتیجه افراد و سازمان ها نمی توانند از سود ان بهرمند شوند. همچنین خطرات مربوط به ارزهای دیجیتال مانند امنیت، نوسانات ارز و شناسایی پرداخت کننده وجود دارد البته بعضی دیگر از خطرات مانند عدم اطمینان ، محدودیت ارزهای دیجیتال در صنعت پرداخت وجود دارد.

سخن پایانی

چنانجه شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید برای اولین بار سرمایه گذاری خود را بر روی ارز دیجیتال داشته باشید. قویا به شما توصیه می کنیم که اطلاعات خود را در بالاترین سطح ببرید سپس اقدام به خریداری و یا نقل انتقال انها کنید . ارزهای دیجیتال علاوه بر اینکه ممکن است موجب از بین رفتن دارایی شما شود ممکن است برای شما مشکلاتی فراتر از ضرر مالی در بر داشته باشد .

[button color=”black” size=”medium” link=”https://parispay.ir/digital-exchange-rate/” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال[/button]

منبع : techopedia

author-avatar

درباره پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3  ×  3  =