پشتیبانی
قیمت ارزهای دیجیتال
ریپل

ارز دیجیتال ریپل چیست

ریپل چیست و چگونه کار می کند؟ تفاوت آن با بیت کوین در چیست؟

ریپل چیست؟

افرادی که با ارزهای دیجیتال سروکار دارند حداقل یکبار نام ریپل را شنیده اند.
اولین سوال این است ریپل مانند بیت کوین است؟ پاسخ به این سوال بصورت کوتاه نه می باشد.
اما اغلب ریپل را در دسته مشابه بیت کوین قرار می دهند.

Ripple درسال ۲۰۱۲ به عنوان یک تکرار بعد از  Ripplepay منتشر شد. ریپل یک سیستم پرداخت غیر مستقیم می باشد که بر اساس زمان واقعی RTGS مبادلات ارز و انتقال وجه را در شبکه انجام می دهد. با استفاده از یک مرکز مشترک که توسط شبکه ای از سرورهای مستقل دائما سوابق معاملات را بررسی می کنند.ریپل مانند بیت کوین انرژی زیادی صرف و محاسبات فشرده ای انحام نمی دهد. این ارز بر اساس یک بانک اطلاعاتی عمومی به اشتراک گذاشته میشود که با استفاده از یک فرایند اجتماع سرورها معاملات اعتباری دهی می شود. این سرورهای معتبر می تواند مال هرکس و یا متعلق به شرکت و یا بانکی باشد.

پروتکل ریپل  ( با نماد xrp نمایش داده می شود ) به معنای فعال بودن انتقال سریع و مستقیم بین دو طرف می باشد و هرگونه ارز را می توان مبادله کرد از ارز فیات به طلا تا حتی مایل های هواپیما.

تفاوت ریپل با بیت کوین در چیست؟

این سرویس دهنده معتبر (Ripple) سازو کاری اجتماعی دارد که تمایل دارد مردم را به این باور برساند که ریپل مبتی بر تکنولوژی بلاکچین است. ریپل بلاکچین نیست اما از یک HashTree استفاده می کند که داده ها را فشرده و یا به بیانی خلاصه می کند تا انها به یک مقدار واحد برسند سپس این اطلاعات در سرورها اعتبارسنجی میشوند و سپس در پایان نتیجه بصورت خروجی حاصل میشود.

بنظر میرسد که بانک ها به ریپل علاقمند هستند و ان را دوست دارند و ارائه دهندگان پرداخت ها جذب ان می شوند. این ارز برای سازمان ها ساخته شده است این درحالی است که بصورت فرد به فرد هم از ان استفاده نمود. هدف از ساخت پلتفرم ریپل این است که مقدار زیادی پول در سراسر دنیا به سرعت انتقال یابد.

از زمان ساخت و راه اندازی ریپل تا به امروز بیش از ۳۵ میلیون تراکنش پردازش شده است. ریپل قادر است در هر ثانیه ۱۵۰۰ تراکنش را انجام دهد و بروز شده است تا به سطح ویزا ۵۰۰۰۰ هزار تراکنش در ثانیه برسد . در مقابسه با بیت کوین و اتریوم که سرعت ۳ تا ۶ تراکنش در ثانیه را دارند بسیار قابل توجه است.

ریپل مانند بسیااری از ارزهای رمزنگاری شده استخراج نمی شود در عوض در ابتدای انتشار ان ماشبه زمانی که یک شرکت سهام خود را عرضه می کند اساسا مقدار ۱۰۰ میلیارد دلار ارائه شد که سکه های xrp از ان صادر شد.

منبع: bitcoinmagazine

 

0 0 votes
امتیاز شما به این صفحه

پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات کاربران
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x