اتریوم

اتریوم چیست و چگونه کار میکند

اتریوم چیست

اگر میخواهید بدانید اتریوم چیست و چگونه کار می کند ابتدا باید اینترنت و قدرت آن را درک کنید تا اتریوم برای شما قابل هضم باشد.

امروزه اطلاعات کاربری ما مانند رمزهای عبور ، ادرس ها ، مشخصات مالی و هر چیزی که از بر روی سایت های مختلف ارائه می دهیم بر روی سرورهای ابری ذخیره می شوند از معروف ترین این شرکت ها می توان به گوگل ، یاهو و اینستاگرام اشاره نمود. حتی اطلاعات موجود در این صفحه بر روی یک سرور ابری ذخیره شده است که مدیر سرور در مقابل پرداخت از اطلاعات این صفحه نگهداری و پردازش می کند.

این شرکت ها با بهره گیری از افراد متخصص اطلاعات ما را ایمن نگه میدارند.
اما این موضوع به این راحتی نیست. یک هکر و یا یک شخص سوم می تواند بدون اطلاع به فایل های شما دسترسی داشته باشد. در برخی موارد ممکن است سرورها تحت تاثیر یک ویروس قرار بگیرند این امر بدان معناست که اطلاعات ان سرور ممکن است لو رفته و یا تغییری در انها ایجاد شود.

امروزه بیت کوین با هدف مختل کردن پی پال و بانکدار انلاین خودنمایی می کند. اما اتریوم با هدف استفاده بلاکچین برای جایگزین کردن اشخاص ثالث در اینترنت ( منظور کسانی که داده ها را ذخیره می کنند) تا عملیات انتقال و پیگیری ان را که امری پیچیده است  انجام دهد.

تاریخچه ساخت اتریوم

ویتالیک بوترین اولین بار در سال 2013 اتریوم رو طی یک مقاله ارائه کرد. او یکی از فعالان بیت کوین بود و همیشه اصرار داشت که بیت کوین دارای نقص و ایراداتی است که باید یک نفر انها را برطرف کند . و خودش پیشگام در این مسئله بود او با همکاری چند توسعه دهنده ایده خود را بصورت جامع اماده نمد و در ژانویه سال 2014 برای اجرا کردن پروژه خود جذب سرمایه نمود.

ویتالیک بوترین

در اتریوم توکن اتر واحد خورد شده ای از اتریوم مانند سنت دلار می باشد.

کامپیوتر جهانی

به طور خلاصه و کلی اتریوم را می توان یک کامپیوتر نامید که تقریبا غیر متمرکز است البته بعضی از افراد بر این عقیده هستند که اتریوم دموکراتیزه ترین مدل client-server می باشد.

با استفاده از شبکه اتریوم سرورهای ابری توسط هزاران نفر داوطلب از سراسر جهان که اصلاحا به انها گره گفته می شود اجرا میشود. بنا به این تعریف اتریوم را می توان یک کامپیوتر جهانی دانست.

چشم اندازی که از اتریوم وجود دارد این است که اتریوم یک قابلیت را در سرتاسر جهان فراهم می کند، که انها را قادر می سازد تا برای رقابت در ارائه خدمات زیر ساخت های خود را ارتقا دهند.

در اتریوم اگر همه قسمت ها بر اساس اتریوم اجرا شود کنترل کلی داده ها در این نوع از پردازش اطلاعات برای فرد محفوظ است.

ایده اتریوم بر این اساس است که یک فرد بجز شما نتواند بر اطلاعات شما کنترل داشته باشد و هیچ کس نتواند بصورت لحظه ای برنامه های شما را متوقف نماید. به طور موقت تمام نوت بوکهای خود را بصورت افلاین در نظر بگیرید. فقط شما هستین که می تواند اطلاعات ان را ویرایش و یا حذف نماید.

در تئوری این کنترل همان کنترلی است که مردم در گذشته اطاعات خود را به اسانی ویرایش میکرند و یا به ان دسترسی داشته اند. اما در عصر دیجیتال اتریوم چیزی را برای شما ایجاد کرده است که بارها می توانید این کار را انجام دهید. نوع عملکرد هم به این گونه است که هر گره در شبکه این کار را برای شما ایجاد می کند.

روند اتریوم

البته شایان ذکر است که این ایده هنوز هم با شک و ترید روبه رو است.

 

منبع: coindesk

 

 

author-avatar

درباره پاریس پی

مدت ها در آرزوی ایجاد محیطی امن و صمیمی برای دوستاران و علاقمندان به تجارت الکترونیک بوده ایم . خوشحالیم که امروز این آرزو پاریس پی می باشد.

بازگشت به لیست

3 نظر در “اتریوم چیست و چگونه کار میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2  +  7  =